rachunek maklerski przez internet - Biznes i Finanse | Fabrikonmagazine


rachunek maklerski przez internet

firefox Jeszcze niedawno osoba grająca na giełdzie była poważnym biznesmenem ze sporych rozmiarów telefonem przy uchu i drogim cygarem w ręce. Dziś na giełdzie może grać każdy a to dzięki dostępowi do notowań i usług maklerskich przez internet. Większość banków przy zakładaniu RORu proponuje również dostęp do usług maklerskich. Zgodnie z wpojonym od dawna wzorcem, że żeby grac na giełdzie trzeb mieć dużo pieniędzy, odmawiamy. I popełniamy tym samym błąd. Często początkowy okres usług maklerskich jest bezpłatny, następne niezbyt drogie, większość ludzi chciałaby choć raz zagrać na giełdzie a mimo to dziękujemy i nie podpisujemy. Tymczasem inwestowanie na giełdzie nie jest aż tak skomplikowane, wymaga tylko czasu i informacji, które można znaleźć już wszędzie. Wszystko odbywa się w trybie natychmiastowym, zlecenia są realizowane w czasie rzeczywistym a my możemy wydawać je choćby w szlafroku przegryzając niedbale przygotowane śniadanie. Większość z nas nie inwestuje ze strachu. Ale ze strachem trzeba walczyć, zwłaszcza, jeśli walka z nim praktycznie nic nie kosztuje. Dlatego może następnym razem przy podpisywaniu umowy o konto, podpisz też umowę o rachunek inwestycyjny domu maklerskiego.

Szybka pomoc

Nowoczesny bank oferuje wiele usług przez internet czy telefon. Oczywiście można z nich także skorzystać w oddziale, ale po co. Spośród szerokiego wachlarza funkcjonalności internetowej i telefonicznej nowoczesnej bankowości należy podkreślić dostępność pomocy dwadzieścia cztery godziny na dobę. Niezależnie czy chodzi o wyjaśnienie pewnych pojęć, czy o błędnie wprowadzony pin- ktoś zawsze może nam pomóc, nawet jeśli będzie to tak skrajnie niecywilizowana godzina jak druga w nocy. Może ze sprawdzeniem stanu konta wytrzymalibyśmy do rana, ale co, jeśli właśnie o takiej porze przypomni nam się że zgubiliśmy kartę płatniczą? I pewnie, jak ponad siedemdziesiąt procent Polaków, mieliśmy do niej doczepioną karteczkę z pinem. W takiej sytuacji cztery godziny zwłoki to zdecydowanie zbyt długo, zwłaszcza, że do pobrania pieniędzy z konta potrzeba góra trzech minut. I właśnie po to nowoczesny bank musi być dostępny przez 24 godziny na dobę. Żeby zapewnić swoim klientom pewność i maksimum bezpieczeństwa, jakie tylko jest w danych warunkach możliwe. Większość z nas być może nigdy nie skorzysta w pełni z funkcjonalności internetowej lub telefonicznej obsługi konta, ale jeśli ich istnienie ułatwi życie choćby jednemu klientowi to banki postawią na nogi cały sztab ludzi.

Wnioski bez papieru

Większość z nas nie zawsze ma czas na kontaktowanie się z bankiem w placówce. Wielu chciałoby coś załatwić, ale nie pasuje data, nie pasuje godzina albo miejsce. Właśnie z myślą o takich ludziach powstały internetowe serwisy wniosków. Można przeczytać wzory umów do wszystkiego, czym bank się tylko zajmuje, od konta osobistego, przez kredyt hipoteczny aż po usługi maklerskie. Do tego można złożyć wniosek. Jeśli cokolwiek będzie nie w porządku od strony formalnej poinformuje nas o tym system albo pracownik banku, który wniosek, po drugiej stronie internetowego łącza, odbierze. W ten sposób otworzymy konto, założymy lokatę, zamówimy duplikat karty lub drugą kartę do konta, złożymy wniosek kredytowy, poprosimy o listę transakcji w wersji drukowanej. Zrobić można wszystko, dzięki coraz doskonalszym systemom informatycznym wykorzystywanym przez banki. Po złożeniu wniosku on-line, jeśli wymagane będą jakiekolwiek inne dokumenty- dostarczy nam je kurier, który odbierze też wypełnione. Nam zostanie pół minuty poświęcone na złożenie podpisu w oddziale banku, który oczywiście sami sobie wybieramy, żeby nie jeździć przez całe miasto w sprawie jednego podpisu. Szybko, bezstresowo i na czas. Jak to w nowoczesnym banku.